Rodzaje filtrów i ich wymiana

Dokonywanie regularnych przeglądów to podstawa, jeśli chcemy długo cieszyć się sprawnym motocyklem, bez konieczności inwestowania w kosztowne naprawy różnego rodzaju usterek. Na pewno jedną z ważniejszych rzeczy, jaką powinniśmy mieć na uwadze jest wymiana filtrów. Co może być sygnałem, że ten dotychczasowy potrzebuje wymiany na nowy? Między innymi przebieg, ale nie tylko. Wpływ na zużywanie się filtrów mają też warunki, w jakich korzystajmy z jednośladu. Jeżeli lubimy przejażdżki w trudnych, a czasami wręcz ekstremalnych warunkach, to musimy liczyć się z tym, że filtry szybciej się zużyją i będą wymagały wymiany, niż miałoby to miejsce w przypadku, gdy jazda byłaby łagodna, po płaskich terenach… 

Zanim przejdziemy do omówienia poszczególnych filtrów, chcemy podkreślić, że bardzo ważna jest jakość produktu. Stąd też dobrym wyborem będą filtry hiflo, które uznawane są za te z wyższej półki. Produkowane są od kilkudziesięciu lat i nieprzerwanie cieszą się uznaniem użytkowników. 

Filtr oleju i filtr paliwa

W przypadku motocykli, w których mamy do czynienia ze średnią oraz większą pojemnością skokową podstawą jest regularna wymiana oleju oraz filtru. W sprzedaży dostępne są zarówno filtry dedykowane do konkretnej marki jednośladu, jaki i takie, które są uniwersalne. Niezależnie od tego, po jaki filtr sięgniemy, kierujemy się przede wszystkim jego jakością… Jeżeli chodzi o filtr paliwa, to jego zadaniem jest wyłapywanie nieczystości, co ma zagwarantować to, że nic niepożądanego nie dostanie się do jednostki napędowej. Warto mieć świadomość tego, że brak regularnej wymiany filtra paliwa będzie skutkowało tym, że silnik będzie mocniej eksploatowany i krótszą będzie jego żywotność. A chyba nie trzeba dodawać, że wymiana silnika jest bardzo kosztowna i lepiej nie doprowadzić do stanu, w którym silnik nie będzie zdatny do dalszej pracy. 

Filtr powietrza

Ostatnim filtrem, o którym chcemy wspomnieć jest filtr powietrza. Dostępny on jest w różnych kształtach, dlatego zanim złożymy zamówienie, musimy sprawdzić jaki kształt pasuje do naszego modelu motocyklu. Jeżeli chodzi o materiał, z jakiego wykonany jest filtr powietrza, to do wyboru mamy wersje papierowe, z włókniny, mieszane i gąbkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *